Bizi izleyin


 

LUMBERG Grubu Eşzamanlı mühendislik süreçlerini PTC® nin Creo Elements/Direct ® ürünleri ile uyguluyor

 

 

PTC şirketi, Alman Lumberg Grubunun ürün geliştirme süreçlerini PTC'nin tasarımda ve üretimde kullanımı kolay olan " direk modelleme ve veri yönetimi" yazılımı "CoCreate" ile optimize ettiğini bildirdi.  Lumberg, hızlı değişen ürünlerini eşzamanlı üretmek için CoCreate Modeling™ ve CoCreate Model Manager™  i kullanıyor.
Lumberg Grubu Avrupa, Amerika ve Asya kıtalarına yayılmış çok sayıdaki kendi ürün geliştirme ve üretim yerlerinin dışında özel ve fleksibel müşteri çözümlerinin pazarlanması için dünya üzerine yayılmış bir satış ağına sahip.  Otomotiv, Foto endüstrisi, iletişim ve beyaz eşya endüstrilerine yönelik çok sayıda konnektör sistemleri ve elemanlar  üretimlerinin ana bölümünü oluşturmakta.

Günümüzün gittikçe kısalan geliştirme süreçlerini karşılamak için, Lumberg in ürünlerinin ve üretim teknolojisinin paralel tasarım yöntemini destekleyen bir çözüme geçmesi geçmesi gerekiyordu. İlk yeni ürün konseptinin 3 boyutda tasarlanması başlar başlamaz,  üretim teknolojisinin gelişmesi başlar.  CoCreate ürünlerinin kullanılması,  tasarım bölümüne, beklenmeyen değişikliklerinin tasarım süreçinin en son anına kadar dikkate alınmasını sağlar.

Lumberg in Ar&Ge bölüm müdürü Stefan Jorgens "Güçlü direk modelleme yapısıyla PTC CoCreate Modeling ve üretim verileri yönetim (PDM) sistemi CoCreate Model Manager in  sayesinde, eşzamanlı mühendisliğin getirdiği tüm avantajlardan faydalanmaktayız" diyor ve şöyle ekliyor "Değişen proje gereksinimlerimizin getirdiği çok kısa süreli üretim süreçlerini tutturmak için CoCreate ürünleri bizim için çok önemli. Değiştirme ağırlıklı ve kısa zamanda bitirmemiz gereken projelerimiz için, bu yazılım eşsiz avantajlar getiriyor."

PTC nin ürün müdürü Martin Neumüller ise "Lumberg grubunun PTC CoCreate ürünlerinin direk modelleme avantajları ile eşzamanlı mühendislik için zamana duyarlı  süreçlerini optimize etmesi bizi sevindiriyor “ diyor. Lumberg grubunun başarısı, direk  modelleme nin, değişken, hızlı ürün geliştirmelerede ne kadar önemli olduğunu göz önüne sermektedir.